Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

Blog Yazılarımız

Teknolojiyi takip edin, güncel kalın.

Hem gerçek hem de tüzel kişilerin, ticari amaçlar ile kullanmalarına yönelik alınan alt alan adına com.tr domain denilmektedir. Com.tr uzantılı olan domaini alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar ile ilgili derlediğimiz yazımızı inceleyerek işlemlerinizi nasıl yürüteceğiniz konusunda net bilgilere sahip olabilirsiniz.

Autocad ve solidworks, mekanik ürünlerin tasarım ve geliştirilmesinde kullanılan cad aletleridir. Ancak farklı uygulamaları var. 2D çizim ve parametrik olmayan tasarım yaklaşımı için Autocad tercih edilir. Solidworks, 3D Tasarım ve parametrik tasarım yaklaşımı için tercih edilir. Bu makalede, autocad vs solidworks arasındaki farkı tartışacağız.

Django, Python ’da yazılmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir web uygulama frameworküdür. Bir framework, geliştirmeyi kolaylatıran bir modüller toplamından başka bir şey değildir. Bir grup haline getirilirler ve uygulama veya web sitelerini sıfırdan başlamak yerine var olan kaynaklardan yararlanarak oluşturmanıza olanak tanırlar.

Her alışveriş yapan aldığı ürünlerde barkod görmeye alışıktır. Fakat son zamanlarda barkod alışkanlığı yavaş yavaş mobil kullanıcılara yönelik bir dijital pazarlama yöntemi olmaya başlamış ve QR kodlarını da (karekod) sıklıkla görmeye başladık. QR Kod (Quick Response Kod) Japon Denso Wave isimli firma tarafından geliştirilen yeni nesil iki boyutlu bir barkod tipidir. QR kod içeriği bir metin, web sitesi a

Dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı, hedefin veya çevresindeki bir altyapının bir İnternet trafiğini bastırarak hedeflenen bir sunucunun, hizmetin veya ağın normal trafiğini bozmaya yönelik kötü amaçlı bir girişimdir. Kullanılan makineler, bilgisayarları ve IoT cihazları gibi diğer ağa bağlı kaynakları içerebilir. Yüksek bir seviyeden bir DDoS saldırısı, normal trafiğin istenen varış noktasına gelm