Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

Google Penguin 4.0 Güncellemesi

Google Penguin 4.0 Güncellemesi

Google Penguin 4.0 Güncellemesi

Google Penguin 4.0 Güncellemesi, panda algoritmasından sonra gelen yeni bir güncellemedir. Google bu güncelleme ile kullanıcıların istediği içeriği daha net anlayabileceği, konuyla alakası olan kaliteli ve doğru içerikler sunan web sitelerini arama motorlarında doğru şekilde sıralanmaları için getirmiştir. Bu güncellemede sıra kaybetmemek için sitenizin web tasarım düzenlemelerinde ziyaretçilere fayda sağlayabilecek bilgilerle donatarak, kalitesiz ve alakası olmayan içeriklerin kaldırılması çok önemlidir.

Google bu güncellemede özellikle hacklink gibi zararlı çalışmalar yapan ve yanlış backlinklerle çalışma yapmayı amaçlayan web sitelerini analiz edip, kaliteli web sitelerini öznitelikli site haline getirmeyi amaçlamaktadır. Bu yüzden alakası olmayan ve kalite değeri düşük web sitelerinden backlink alışverişi yapmak sitenizin sıralamadan düşmesine sebep olacaktır. Kendi sektörünüzle alakalı backlink çalışmanız sitenizin bu güncellemede üst sıralara taşınmasında yardımcı olacaktır.

Site içeriği zengin, ziyaretçiler için faydalı içerikler üreten ve özellikle kaliteli backlink çalışması yapan siteler bu güncellemeyle öznitelikli site haline gelebilecekler. Google bu güncellemeyi ziyaretçilerin kullanıcılar için doğru sitelere girmeleri ve daha iyi bir hizmet almaları için Penguin 4.0 güncellemesini yapıyor.

Eski yazılarımızda da belirttiğimiz gibi yalnız seo amaçlı çalışmalar yapan, ziyaretçiye yönelik bilgiler ile donatılmayan siteler sıralama kaybedecektir. Google bu güncellemede site dışı ve site içi anahtar kelimelerle donatılan alakasız backlink çalışmalarının zararı üzerine de duruyor. Yazı içerisinde kullanıcıya doğru bilgi verirken konuyla alakası olmayan linkler verip, ziyaretçiyi farklı ve alakası olmayan sayfaya yönlendirmeyi amaçlayan sitelerin arama motorlarında hızlıca sıra kaybetmelerine sebep olacaktır.

Sitenizin bu güncellemeyle sıra kaybetmemesi için sitenizi çok doğru optimize etmelisiniz. Site içi çalışmalarınızda çok fazla ve alakası olmayan backlink çalışması yapmamalısınız. Web sitenizde yayınlayacağınız yazılarda konuyla alakası olan sayfalara backlink çalışması uygulamalısınız. Zararlı hacklink gibi çalışmalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Site dışı vereceğiniz backlinkler sitenizle alakalı ve kaliteli sitelerin olması çok hızlı şekilde üst sıralara çıkmanızda yardımcı olacaktır.

Web sitenizde yapacağınız çalışmalar White Hat Seo, daha önceki yazımızda da paylaştığımız gibi yapılmalıdır. Faydalı içerikler üreterek ve kaliteli backlinkler vererek, Google gözünde siteniz üst sıralarda kalıcı ve kaliteli site haline dönüşecektir.