Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

SEO-Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin / blogların web sitelerini arama motoru için uygun hale getirmek ve sıralamalarını iyileştirmek amacıyla içeriklerini ve HTML kodlarını optimize etmek için kullanılabilecek önceden tanımlanmış kurallardır. Web sitenizi kullanıcı dostu, hızlı ve gezinmesi kolay hale getirmenin etkili bir yoludur. SEO küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için daha fazla müşteri ve müşteri getirmesi için esastır. SEO, geleneksel pazarlama stratejilerinden daha iyi yatırım getirisi sağlar.

SEO aşağıdakileri sağlar:

Daha İyi Görünürlük ve Markalaşma

İşletmenizle ilgili ürün ve hizmetleri ararken, arama listesinin başında görünmek ister misiniz? Müşteriler en üst sıralarda yer aldıklarında, web sitenizi ziyaret eden ve ürün ve hizmetlere göz atan müşteriler. Şimdi sadece web sitenize bir ziyaretçi almakla ilgili değil. Müşteri bir kerelik arama ile bitmiyor. Birden çok kez ararlar, aynı ürün ve hizmetleri karşılaştırır ve analiz ederler. Ve SEO, tüm bu aramalarda görünmenizi ve müşterilerle daha fazla güvenilirlik ve mindshare kazanmanızı sağlar. Tüm aramalarda sürekli olarak ortaya çıkarak yapabileceğiniz güven size daha fazla müşteri kazandıracak.

Güvenilirliği Artırın

Web siteniz Google aramasının en üstünde göründüğünde, potansiyel olarak alıcının aklına olan güven oylamasını yeniden kazanacağınızı bilmeden. Basit bir insan psikolojisi. Google alakalı olduğunuzu söylüyorsa, güvenilirsiniz demektir. Doğal olarak, müşteriler ürün ve hizmetlerinizi satın almayı tercih eder. Sonuçta, iş tüm güven ile ilgili!

İşletme trafiğini artırın

Web sitenizdeki trafiği artırmak, satışlarınızda ve kârınızda bir artış garanti etmez. Kalabalık sokakta bulunan bir mağazanın kasabanın ıssız köşesinde bulunan bir mağazanın durumunu hayal edin. Sizce hangi mağaza daha fazla müşteri kazanacak? Kalabalık caddede. Aynı şekilde, SEO yoluyla daha fazla web sitesi trafiğini artırma fikri, ürün ve hizmetlerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmak ve daha fazla dönüşüm ve gelir olasılığını artırmaktır. Böylece SEO, yalnızca ziyaretçilerden daha fazla potansiyel müşteri edinmenizi sağlar.

Reklamcılıkta daha iyi yatırım getirisi

SEO pazarlaması, diğer geleneksel pazarlama yöntemlerine kıyasla daha iyi bir yatırım getirisi sağlar. SEO, ihtiyaç duyduğunuzda ürün ve hizmetlerinizi pazarladığınız bir pazarlama stratejisidir. Bu tür pazarlama, müşterileri en sevdikleri TV şovları veya etkinlikleri arasında bölmez. Onları ürüne ihtiyaç duyduklarına ikna etmeniz gerekmez, bunun yerine güvenilir görünmeniz gerekir. SEO, yatırım getirisine gelince kazanılan yarının yarısıdır.

Müşterinize
SEO ile ilgili eşsiz bilgiler verir ve nitelikli trafik üretir. Google Analytics bu trafiği izler. Veri toplar ve müşterilerinizin nasıl arama yaptıkları, nasıl gezindikleri, hangi dili kullandıkları, hangi teknolojiyi, yaşadıkları yeri, aktif oldukları günleri ve zamanları gibi davranışlarını analiz eder. Tüm bu bilgiler size daha fazla dönüşüm ve gelir getiren pazarlama stratejileri hakkında yardımcı olacaktır.