Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

Blog Yazılarımız

Teknolojiyi takip edin, güncel kalın.

Instagram’da önceden mavi tik için platform, kendi kriterlerine bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapıyordu. Yani kullanıcılar bu konuda herhangi bir girişimde bulunmuyordu. Mavi tik, tanınmış kişilere, gerçek hesapların ayırt edilebilmesi için verildiği bilinen bir onay simgesi. Peki mavi tik nasıl alınır?

TikTok, sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek kısa videolar oluşturmak için kullanılan bir video paylaşım uygulamasıdır . Videolar komedi, dudak senkronizasyonu ve yetenek videoları olarak kategorize edilir. Uygulamanın 2017 yılında Çin dışındaki pazarlar için Çinli geliştirici ByteDance tarafından başlatıldı. TikTok dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve popülaritesi Twitter ve Snapch

Günümüzde internet kullanıp da sosyal medyayı kullanmayan kişi sayısı parmakla gösterilecek kadar az. Durum böyle olunca da bu sosyal medya platformunda aynı günlük hayatta olduğu gibi bazı görgü kurallarına uymak gerekiyor. Başkalarına rahatsızlık vermemek ve bu mecrada görgüsüz biri olarak anılmak istemiyorsanız aşağıdaki kurallara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.