Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

SSL Sertifikası Neden Önemli?

SSL Sertifikası Neden Önemli?

SSL Sertifikası Neden Önemli?

Web sitelerinin güvenliğini sağlama konusunda kurallar değişti.

Artık tüm ana web tarayıcıları, web sitelerinin SSL sertifikası yüklemeleri ve URL köklerini http: // ila https: // olarak değiştirmeleri için minimum bir zorunluluk uygulamaktadır .

Bunu yapmayan bir web siteniz varsa, ziyaretçilere “Güvenli Değil” olarak işaretlenir. 

Başka bir deyişle, web sitesi sahiplerinin web sayfalarının şifreli bağlantıları desteklemekten başka seçenekleri yoktur. İyi haber şu ki, bu değişikliği yaparak başka değerli avantajlar elde edersiniz.

Bu yüzden emniyet kemerinizi emniyetli bir şekilde bağlayın (zımbalama amacı ile) çünkü SSL Sertifikalarının heyecan verici dünyasına gitme zamanı geldi.

 

SSL SERTİFİKASI NEDİR?

Bir ziyaretçi, herhangi bir SSL (Güvenli Yuva Katmanı) Sertifikası ile korunmayan bir web sitesine girdiğinde, tarayıcı çubuğundaki web sitesi adresinin başında http: // görecektir .

Yakın zamana kadar, web sitesi giriş kimlik bilgileri gerektirmediği veya ziyaretçilerden hassas bilgiler toplanmadığı sürece, internet üzerinden bilgi aktarımı için kabul edilebilir bir yöntemdi.

Ancak, zaman değişti. HTTP bağlantıları şimdi güvensiz olarak algılanıyor.

Bir HTTP bağlantısı üzerinden iletilen herhangi bir bilgi, kurcalanmaya, yanlış kullanılmaya veya çalınmaya açıktır. Ziyaretçileriniz sizinle paylaştığı verilerin meraklı gözlerden güvende olduğunu bilmeyi hak ediyor.

Web sitenize bir SSL Sertifikasının başarılı bir şekilde kurulması, tarayıcı çubuğu adresini http s : // olarak değiştirerek ziyaretçilere bağlantılarının şifreli olduğunu açıkça gösterir. Bu şifreli bağlantıya sahip olmak, sunucunun kimliğinin doğrulanmasını ve verilerin aktarım sırasında korunmasını sağlar.

Bu, ana web tarayıcılarının HTTPS'yi web sitesi güvenliği için yeni standart haline getirmiş olmalarına şaşmamalı.

 

HTTPS BAĞLANTISINA YÜKSELTMENİN FAYDALARI

  • Bottom Line İçin İyi: "Güvenli Değil" uyarısından kaçınmak, SSL sertifikası yüklemek için kendi başına yeterli bir nedendir. Bir HTTP bağlantısı kullanmaya devam ederseniz, önemli miktarda site trafiğinden kaybedilme olasılığınız yüksektir - yakın tarihli bir CA Güvenlik Konseyi raporu, ankete katılan müşterilerinin yalnızca% 2’sinin “Güvenli Değil” uyarıları HTTP bağlantısı
  • İyileştirilmiş Performans : Yavaş yükleme süreleri olan bir web sitesine sahip olmak, ziyaretçinin bekletilmesine büyük ölçüde zarar verebilir. En son hız ve güvenlik özelliklerinin kilidini açmak için şifreli bağlantılar gerekir.
  • Artan Arama Motoru Sıralaması : Bu büyük bir değer - Google, güvenli olmayan HTTPS bağlantılarına sahip sitelere öncelik veren, bir sıralama faktörü olarak SSL'yi içerir. Web sitenizin her sayfasını şifreleyerek rakiplerinizin üzerinde sıralayın.
  • Kesintisiz Bir Tecrübe Sunumu : Sitenizdeki birkaç sayfa ile meşgul olursa, yalnızca korunmadığınız sayfalarda "Güvenli Değil" uyarısı ile genişlemek için ziyaretçiler engellenir. Uçtan uca şifreli ve güvenli bir deneyim sunmak, sitenizi keşfederken ziyaretçilerin engellere ve uyarılara maruz kalmamalarını sağlar.
  • İş Doğrulama Çok Önemli: Çevrimiçi iş ilişkileri kurmak istiyorsanız HTTPS artık isteğe bağlı değildir. SSL sertifikaları kimliğinizi doğrular, böylece ziyaretçiler sizin gerçekten bağlantısının diğer ucunda olduğunuzu bilirler; potansiyel müşteriler web sitenize bir tane olmadan güvenmeyebilirler.