Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

Tiktok Rehberi

Tiktok Rehberi

Tiktok Rehberi

TikTok, sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek kısa videolar oluşturmak için kullanılan bir video paylaşım uygulamasıdır . Videolar komedi, dudak senkronizasyonu ve yetenek videoları olarak kategorize edilir. Uygulamanın 2017 yılında Çin dışındaki pazarlar için Çinli geliştirici ByteDance tarafından başlatıldı. TikTok dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve popülaritesi Twitter ve Snapchat'ten çok daha fazla. Büyük kullanıcı tabanı, işletmelere ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmaları için mükemmel bir fırsat sunuyor.

TikTok Ads şu anda beta aşamasındadır. TikTok teknik ekibi, Reklam araçlarını test ediyor ve hata ayıklıyor. Video paylaşım uygulaması, uygulamayı kullanarak kitlelerini hedeflemek için markaların ve pazarlamacıların dikkatini çekebilecek bazı fantastik özelliklere sahip. Markalar uygulamada kanallarını oluşturabilir ve markala ilgili videoları yükleyebilir. Ürünlerini hedef kitleye gösterebilir, markanız için doğru izleyici kitlesine sahip olduğuna inandığınız doğru etkileyicilerle işbirliği yapabilir ve marka ile ilgili kullanıcı içeriği oluşturmak için zorluklar ya da yarışmalar yaratabilirler. TikTok müşteri ilişkileri kurmak için harika bir platform.

TikTok, bu seçeneklerle reklam vermenizi sağlar:

Marka Gelirleri 

Bir marka devralma reklamı, kullanıcı TikTok'u açar açmaz hemen gösterilecektir. Reklam, kullanıcıyı web sitenize veya TikTok'taki marka kanalınıza yönlendirmek için kullanılabilir. Şu an itibariyle, Reklamlar günde bir reklamverenle sınırlıdır.

Yayın İçi Reklamlar

Yayın içi reklamlar, canlı TikTok videolarının altında bulunan yerel reklamlardır. Video kuyruğunun bir parçası olarak feed'e eklenebilirler. Bu Reklamlar ayrıca kullanıcıyı web sitenize veya uygulamalarınıza yönlendirir. Yayın içi reklamlar, marka devralmalarından daha uygundur.

Hashtag Mücadeleleri

Pazarlama dünyasında hashtag zorlukları yaygındır. Kullanıcıları ürünlerinizle orijinal içerik oluşturmaya teşvik eden hashtag zorlukları oluşturmak için TikTok'un pazarlama ekibiyle işbirliği yapabilirsiniz. Hashtag mücadelesi, web sitenize veya uygulamanıza daha fazla potansiyel müşteri getiriyor.

Bir TikTok Reklamı nasıl oluşturulur?

İlk adım, bir TikTok Reklam hesabına sahip olmaktır. TikTok Ads ana sayfasını ziyaret edin ve İlan Yarat düğmesini tıklayın. Açılan pencerede detayları girin. Bilgilerinizi girdikten sonra, TikTok temsilcisi sizinle daha fazla prosedür için sizinle iletişime geçecektir. 

Bir TikTok Reklam Kampanyası Oluşturun

Reklam hesabı kurulduktan sonra, TikTok Ads kontrol paneline giderek bir reklam kampanyası oluşturun. Şimdi sayfanın en üstündeki Kampanya sekmesini tıklayın ve Oluştur düğmesine basın. Reklamınızın hedefini, ihtiyaca göre Dönüşüm, Trafik veya uygulama yükleme olarak seçebilirsiniz. Reklam bütçenizi günlük olarak veya belirli bir süre için seçebilirsiniz.

TikTok Reklam Yerleşimlerinizi, Ayrıntıları ve Hedeflemeyi Ayarlayın

Kampanya için reklam grubu oluşturun ve reklamınızın yerleşimini ve hedefini seçin. Reklamı tercihinize göre yerleştirdikten sonra, alakalı URL'ler, görünen adlar, resimler ve kategoriler gibi tüm ayrıntıları girin. Hedefleme bölümü; yer, yaş, cinsiyet, dil, ilgi alanları, cihazlar vb. Seçerek hedef kitlenizin ölçütlerini tanımlamanıza yardımcı olur. 

TikTok Reklam Harcama, Süre ve Hedeflerinizi Kontrol Edin

Artık TikTok reklamlarınız için bir bütçe, zamanlama ve hedef seçmeye hazırsınız.

TikTok reklamları ortaya çıkmakta olan sahnede. Dolayısıyla, reklamlar için bütçe çok yüksektir. Ayrıca, uygulamanın kullanıcıları çoğunlukla genç yaş gruplarıdır. Unutmayın, çok iyi düzenlenmiş videolar, TikTok'un video kalitesinden ziyade eğlence ve özgünlük ile ilgili olması nedeniyle çalışmayabilir. Diğer tüm sosyal medya platformları gibi, TikTok da işletmelerin yüksek YG'lerde döngü yapması için en popüler pazarlama aracı olacak.