Baron Logo

Merhaba ben Cengiz! İstanbul'da, Freelance Web Developer olarak profesyonel bir şekilde, web tasarım (web arayüz tasarım), HTML5-CSS3 front end kodlama, PHP back end programlama ve SEO hizmeti veriyorum. Siz de profesyonel destek alın mağdur olmayın!

Takip Edin

a

Proje Süreci

Baron yazılım proje süreci
4 aşamadan oluşarak sonuç elde edilir.

İlk Adım :
Beyin Fırtınası.

Web sitesinin kurgulanmasından sonra projenin hazırlanacağı platform ve teknolojilere karar verilir. Site flash mı yoksa html mi olacak, sitede veritabanı kullanılacak mı, kullanılacaksa hangi veritabanı(access, mysql, mssql, oracle) , hangi programlama veya script dili(asp.net, php, asp, Java, Ajax, Javascript) kullanılacak karar verilir.

İkinci Adım:
Tasarım

Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddaalı olan baron yazılım müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir. Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

Üçüncü Adım:
Kodlama

Site içeriğinin web sitesinde nasıl verileceği, hangi bilgilerin hangi ortamlarda saklanacağı ve ziyaretçiler ile nasıl interaktif bir iletişim kurulacağı belirlendikten sonra veritabanı oluşturulması, admin paneli ve içerik yönetim sisteminin programlanması ve kullanıcı tarafının kodlanmasıyla yazılım sürecine devam edilir.

Dördüncü Adım:
Test&Sunum

Yazılım Süreci tamamlandıktan sonra Browser testleri, hız testleri, gerekirse stres testi, site de yalnış ve ya kırık linklerin kontrolü, Web standartlarına uygunluğunun denetlenmesi, Tüm ekran çözünürlüklerinde teste tabi tutulması gibi testler yapılır.